Akupunktura

 

Akupunktura jest konsekwencją energii kosmicznej. Medycyna chińska zauważyła, że organizm ludzki jest w stanie bezpośrednio przyswajać i przetwarzać tą energię za pośrednictwem punktów akupunkturowych.
Akupunktura jest metodą naturalną, wykorzystującą jako czynnik leczniczy mobilizację sił witalnych organizmu w walce z chorobą, jego zdolności do samoregulacji i samo regeneracji. Akupunktura wskazana jest w przypadku:

- chorób pochodzenia czynnościowego (lęki, bóle głowy, depresje, nerwice),
- chorób narządów ruchu (dyskopatia, zapalenia stawów, zapalenia mięśni, korzonków),
- chorób układu nerwowego,
- chorób wewnętrznych,
- chorób przemiany materii,
- chorób gardła i nosa.

Akupunktura jest skuteczna w zwalczaniu prawie wszystkich rodzajów bólu.

Korzenie akupunktury sięgają do tradycji chińskich i tybetańskich sprzed 5.000 lat. Renesans akupunktury nastąpił w Europie w latach 60 – tych, dzięki pracom wybitnych naukowców w dziedzinie neurologii i zastosowania akupunktury jako zasadniczej metody leczenia (Francja – Noguie, Niemcy – Schnorenbergen). Polskim „ojcem chrzestnym” akupunktury jest prof. Zbigniew Garnuszewski, który założył centrum akupunktury w Warszawie, w którym kształcą się lekarze posiadający umiejętności, wiedzę i zdolności w tej dziedzinie.

Zabieg akupunktury polega na wkłuwaniu igieł w różne części ciała w celach usunięcia bólu, harmonizacji energii, podwyższenia odporności i witalnych sił organizmu. Zazwyczaj stosuje się od 7 do 10 zabiegów, podczas których wykorzystuje się średnio od 3 do 10 igieł jednorazowego użytku. Czas trwania zabiegu oraz punkty nakłuwania są indywidualnie dobierane przez specjalistę.

Zabiegi akupunktury wykonujemy w naszym gabinecie nie tylko w celach leczniczych ale i profilaktycznych.